Απόλλων Σμύρνης-Κέρκυρα 0-0: Νίκη... αγνοείται
G-Sports

Η Κέρκυρα «τσίμπησε» βαθμό (0-0) στη Ριζούπολη από τον Απόλλων Σμύρνης που εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη

Απόλλωνας Σμύρνης και Κέρκυρα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στη Ριζούπολη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής, σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι καλές φάσεις μετρήθηκαν στα δάχτυλα του ενός χεριού.

Οι γηπεδούχοι δεν έφτασαν ούτε σήμερα στην πρώτη νίκη τους και παραμένουν ουραγοί, ενώ η ομάδα του Ιονίου, που τελείωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Ντουαλά, απέσπασε σημαντικό βαθμό μακριά από την έδρα της.

Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν, με τους Φαίακες να ξεκινούν καλύτερα και να έχουν πιο σίγουρα πατήματα στο χορτάρι του «Γ. Καμάρας», αλλά την «Ελαφρά Ταξιαρχία» να ανακτά την κυριαρχία, προϊούσης της αναμέτρησης και στο 27ο λεπτό να χάνει μεγάλη ευκαιρία.