![Σοφία Καμαγιάννη: Η μουσική παράσταση και η ποίηση της Κικής Δημουλά](https://cdn.gosmd.gr/img/1920/max/82/2017/09/26/1-1-2.jpg?t=58CMZ5-tqm-d37m9UVJihg)
Σοφία Καμαγιάννη: Η μουσική παράσταση και η ποίηση της Κικής Δημουλά
Μια μουσική παράσταση, ένα μικτό θέαμα-ακρόαμα πάνω στην πολυπρισματική ποίηση της Κικής Δημουλά, θα παρουσιαστεί στο Θέατρο Τζένη Καρέζη.
Η σύλληψη, η μουσική και η σκηνοθεσία είναι της συνθέτριας –πιανίστα και με πολλούς δίσκους στο ενεργητικό της Σοφίας Καμαγιάννη. Με κύριο «σώμα» τον λόγο της Κικής Δημουλά και όχημα την μουσική η Σοφία Καμαγιάννη χτίζει μια παράσταση η οποία επιχειρεί να αγγίξει πολύπλευρα το θεατή.
Έχοντας ακριβό δώρο τη φωνή της ποιήτριας - εκτός από τις απαγγελίες της Κικής Δημουλά, θα ακουστεί σε απρόσμενες ηχογραφήσεις στίχων της που αποτελούν έναν μη συνηθισμένο τρόπο ακρόασης της ποίησης - η παράσταση σε συνδυασμό με ένα μουσικό – ηχητικό κόσμο, προσκαλεί σε ένα κολλάζ αισθήσεων.
Η συνάντηση της Κικής Δημουλά με τη Σοφία Καμαγιάννη ήταν γόνιμη. Οι λέξεις της ποιήτριας γι αυτή τη συνεργασία που έδωσε τόπο στην παράσταση Πέρασα... αποτυπώθηκαν σε ένα μικρό χαρτί.
Ποίηση : Κική Δημουλά
Σύλληψη, μουσική, σκηνοθεσία : Σοφία Καμαγιάννη
Σκηνογραφία: Όλγα Ντέντα
Φωτισμοί: Κατερίνα Μαραγκουδάκη
Kίνηση : Eρμής Μαλκότσης
Βιντεο : Παναγιώτης Γουμπούρος
Bοηθός σκηνοθέτη : Φάνης Σακελλαρίου
![Σοφία Καμαγιάννη: Η μουσική παράσταση και η ποίηση της Κικής Δημουλά](https://cdn.gosmd.gr/img/600/903/80/2017/09/26/1674935156783-976188880-1-1-2.jpg?t=GtSQH2tJbCXYDQT1VBAshA)
![Σοφία Καμαγιάννη: Η μουσική παράσταση και η ποίηση της Κικής Δημουλά](https://cdn.gosmd.gr/img/600/903/80/2017/09/26/2-2.jpg?t=MlMpVqM84u-dF6YNEr8w8A)
![Σοφία Καμαγιάννη: Η μουσική παράσταση και η ποίηση της Κικής Δημουλά](https://cdn.gosmd.gr/img/600/399/80/2017/09/26/4-1.jpg?t=o70Yz1LJw-TcD78WG9p7EA)
![Σοφία Καμαγιάννη: Η μουσική παράσταση και η ποίηση της Κικής Δημουλά](https://cdn.gosmd.gr/img/600/399/80/2017/09/26/3-2.jpg?t=jMoMoqhnL7DHMm6aZoaatQ)