![Ευτυχία Φαναριώτη: «Τον χοντρό πώς θα τον πεις; Παχουλοκομψό; Γιατί υπάρχει αυτή η φοβία;»](https://cdn.gosmd.gr/img/1920/max/82/2023/12/04/fanarioti.jpg?t=rQbyhfy2mjQNWtvcceaCdw)
Ευτυχία Φαναριώτη: «Τον χοντρό πώς θα τον πεις; Παχουλοκομψό; Γιατί υπάρχει αυτή η φοβία;»
Για το bullying και το body-shaming μίλησε σε πρόσφατη συνέντευξη της η Ευτυχία Φαναριώτη.
Η ηθοποιός, την οποία λατρέψαμε μέσα από τον ρόλο της στο Καφέ της Χαράς τόνισε πως το πρόβλημα έχουν εκείνοι που κάνουν τους χαρακτηρισμούς.
![1675198503506-138477427-fanarioti-1.jpg](https://cdn.gosmd.gr/img/760/max/82/2021/09/02/1675198503506-138477427-fanarioti-1.jpg?t=UYkaOfCyoKooXgebBp5OLw)
«Εμείς το έχουμε φτάσει σε αυτό το σημείο με το bullying και το #metoo. Είναι τα αποτελέσματα της δικής μας συμπεριφοράς, εμείς είμαστε υπεύθυνοι για αυτό που συμβαίνει. Και το bullying εγώ δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει. Ο καθένας είναι όπως είναι. Εγώ δεν νιώθω άσχημα με τους χαρακτηρισμούς, εκείνοι θα πρέπει να νιώθουν άσχημα. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα κιλά μου», είπε και συνέχισε:
«Τον χοντρό πώς θα τον πεις; Παχουλοκομψό; Χοντρό θα τον πεις. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτή η φοβία του να πούμε τα πράγματα όπως είναι. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό θεωρείται bullying. Ή έναν που φοράει γυαλιά δεν θα τον πούμε ότι φοράει γυαλιά; Πώς θα τον πούμε;»