Άρπαξαν γερά την ευκαιρία που τους δόθηκε, ενώ μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα, κατάφεραν να κάνουν γνωστό το όνομά τους στο χώρο των Media.
Νέες, λαμπερές και πολλά υποσχόμενες, οι κυρίες που έκαναν την φέτος την πρώτη τους εμφάνιση στην TV ήταν αρκετές.
Τόσο στο ξεκίνημα του 2020, όσο και στην έναρξη της φετινής σεζόν. Ο ANT1 επένδυσε ιδιαίτερα στη μυθοπλασία, βγάζοντας νέες κωμικές σειρές και φυσικά τον δεύτερο κύκλο της σειράς, Άγριες Μέλισσες.
Από την άλλη, ΣΚΑΙ και Alpha ανανέωσαν ριζικά το πρόγραμμά τους, δίνοντας βαρύτητα σε ψυχαγωγικές εκπομπές, αλλά και σε reality shows. Δυναμικά στη "μάχη" της τηλεθέασης μπήκε και η ΕΡΤ.
Η κρατική τηλεόραση έκανε μια πετυχημένη προσπάθεια, να εντάξει στο πρόγραμμά του κωμικές σειρές, παίρνοντας μάλιστα δημιουργούς και ηθοποιούς, γνωστούς από την πορεία τους στην ιδιωτική τηλεόραση.
Αέρας ανανέωσης και στις καθημερινές εκπομπές, με την Ιωάννα Μαλέσκου να μετακομίζει από την Κρήτη στην Αθήνα για χάρη του ΣΚΑΙ. Μπορεί να διαθέτει αρκετή τηλεοπτική εμπειρία, ωστόσο η πανελλαδική τηλεόραση έκανε πασίγνωστο το όνομά της, με την ίδια να μας καλησπερίζει καθημερινά από το πλατό του Love it.
Οι ιθύνοντες της σειράς, Αγγελική αναζητούσαν ένα φρέσκο και παράλληλα ταλαντούχο πρόσωπο, στο οποίο και θα έδιναν τον πρωταγωνιστικό ρόλο. Η Μαίρη Μηνά είχε όλα τα προσόντα, παίρνοντας το ρόλο της Αγγελικής, συγκεντρώνοντας αρκετά καλές κριτικές για την πορεία της μέχρι τώρα.
Ζωή Δημητράκου: Είναι σίγουρα ένα από τα πιο φρέσκα πρόσωπα του Mega. Η 33χρονη αθλήτρια του μπάσκετ, άφησε για λίγο το παρκέ και μπήκε δυναμικά στην TV, όταν την περασμένη άνοιξη απέκτησε τη δική της εκπομπή, όπου μοιραζόταν καθημερινά ασκήσεις γυμναστικής με τους τηλεθεατές. Η Ζωή Δημητράκου επέστρεψε και τη νέα σεζόν, κάνοντας α γυμναστική ξανά για χάρη του Mega, ενώ παράλληλα αποδέχτηκε την πρόταση του Open, κι έτσι την είδαμε να συμμετάσχει στο J2US.
Δες περισσότερα νέα και λαμπερά πρόσωπα της TV στις παρακάτω φωτογραφίες...
Photo 1/11
Δανάη Μπάρκα: Μπορεί να την γνωρίζαμε μέσα από θεατρικές δουλειές και συνεντεύξεις, ωστόσο η νεαρή ηθοποιός, φέτος απέκτησε την πρώτη της δουλειά στην τηλεόραση και μάλιστα σε ρόλο παρουσιάστριας. Η Δανάη Μπάρκα είναι το νέο πρόσωπο του Mega, αφού έχει τη δική της καθημερινή εκπομπή, Πάμε Δανάη
Photo 2/11
H Μαριαλένα Ροζάκη ανήκει στα νέα πρόσωπα για το "Καφέ της Χαράς", αφού εκτός από το παρουσιαστικό της, έχει ξεχωρίσει και για το ρόλο της, ως Αρετή, σύντροφος του Μάνου.
Photo 3/11
Η Εριφύλη Κιτζόγλου αποφοίτησε πρόσφατα από Δραματική Σχολή ενώ απολαμβάνει την πρώτη της δουλειά στην ΕΡΤ και στη σειρά, "Τα Καλύτερά μας χρόνια".
Photo 4/11
Για την Κρυσταλλία οι συστάσεις είναι περιττές. Η ίδια μπορεί να μετρά αρκετά χρόνια στο τραγούδι, ωστόσο φέτος έκανε την παρθενική της εμφάνιση στην tv ως παρουσιάστρια. Μαζί με την Πηνελόπη Αναστασοπούλου, τη Σοφία Μουτίδου και τη Σοφία Κουρτίδου, η Κρυσταλλία βρίσκεται στην τηλεοπτική παρέα του "The Booth"
Photo 5/11
Μαρίτα Γαγάνη: Νέα, ταλαντούχα και εντυπωσιακή φέτος ξεχώρισε ως κόρη της Ιωάννας Ασημακοπούλου στη σειρά του ANT1, "H Φαμίλια". Κι όμως η Μαρίτα είχε εμφανιστεί στην tv πριν από 11 χρόνια, ως Λυδία στη σειρά, "Λατρεμένοι μου γείτονες".
Photo 6/11
Άγριες Μέλισσες: Μπορεί η σειρά να έκανε πρεμιέρα το περασμένο έτος, ωστόσο το 2020 οι πρωταγωνίστριες γνώριασαν μεγαλύτερη δημοσιότητα, με τους τηλεθεατές να ζητούν να μάθουν περισσότερα για τα βιογραφικά και τις ζωές τους. H Μαρία Κίτσου μπορεί να μετρούσε ήδη συμμετοχές σε τηλεοπτικές σειρές και guest ρόλους, ωστόσο η Έλλη Τριγγου και η Δανάη Μιχαλάκη γνώρισαν ξαφνική δημοσιότητα, ενώ αναμένται και στο μέλλον να μας απασχολήσουν
Photo 7/11
Λάουρα Καραϊσκου: Φρέσκια και πολλά υποσχόμενη, η όμορφη Λάουρα ανήκει στους στενούς συνεργάτες του Νίκου Κοκλώνη, μιας και κάθε Σάββατο βρίσκεται στο celebrity room του j2us,όπου και παρουσιάζει όλα τα backstage για το λαμπερό σόου του Open.
Photo 8/11
Υβόννη Μπόσνιακ ακούγαμε και Υβόννη Μπόσνιακ δεν βλέπαμε. Τα τελευταία χρόνια το όνομά της είχε ακουστεί για αρκετά τηλεοπτικά προγράμματα. Φέτος η Υβόννη πήρε τη μεγάλη απόφαση και έτσι δέχτηκε με χαρά την πρόταση που την ήθελε ανάμεσα στους coaches για το νέο παιχνίδι του Open, Style Me Up
Photo 9/11
H όμορφη Αγγελική Κιντώνη φέτος απολαμβάνει τη συμμετοχή της στην καθημερινή σειρά "Ήλιος" του ANT1.
Photo 10/11
H Κάτια Ταραμπάνκο συστήθηκε μέσα από τη συμμετοχή της στο GNTM 2 από το οποίο και έφυγε ως νικήτρια. Μέσα στο 2020 δέχτηκε με χαρά την πρόταση του ΣΚΑΙ κι έτσι την είδαμε να μπαίνει στους Θαλασσόλυκους, γυρίζοντας τα ελληνικά νησιά για τις ανάγκες της εκπομπής.
Photo 11/11
Κατερίνα Λένη: Μπορεί να μην κατάφερε να κερδίσει τον τίτλο ως MasterChef, γρήγορα ωστόσο δέχτηκε τηλεοπτικές προτάσεις, κι έτσι φέτος έχει τη δική της ενότητα μαγειρικής στην εκπομπή, "Ευτυχείτε".