![Ρένεση: Στηρίζει δημόσια την Μποφίλιου: «Ήρεμα ρωτάω αλλά αυτό είναι το πρόβλημά σας;»](https://cdn.gosmd.gr/img/1920/max/82/2022/03/15/1675205893442-905591544-renesi-1.jpg?t=3mSYP1ny145vUfQsY7-Wgw)
Ρένεση: Στηρίζει δημόσια την Μποφίλιου: «Ήρεμα ρωτάω αλλά αυτό είναι το πρόβλημά σας;»
Με ένα μακροσκελές κείμενο στον προσωπικό της λογαριασμο στο Instagram, η Κλέλια Ρένεση είπε ξεκάθαρα την γνώμη της για την Νατάσα Μποφίλιου, η οποία συμμετείχε στην αντιπολεμική συναυλία στο Σύνταγμα.
Δεν είναι λίγες οι φορές που η αγαπημένη ηθοποιός έχει εκφράσει ανοιχτά την άποψή της για θέματα, που απασχολούν την καθημερινότητα.
Η Κλέλια Ρένεση θέλησε, αυτήν την φορά, να τοποθετηθεί για τον σάλο που έχει ξεσπάσει, μετά την απόφαση της Νατάσας Μποφίλιου να συμμετάσχει στην αντιπολεμική συναυλία στο Σύνταγμα, η οποία και πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Δευτέρας (14-3). Σύμφωνα με τα λεγόμενά της, η ίδια θεωρεί ότι τα πράγματα που πρέπει να μας απασχολούν σαν κοινωνία, μιας και η καθημερινότητα είναι σκληρή και συνεχώς παρακολουθούμε δυσάρεστες εξελίξεις.
![](https://cdn.gosmd.gr/img/760/max/82/2022/03/15/klelia1.jpg?t=xRn-8yRkZx3lCBZI7FV9ig)
Η Κλέλια Ρένεση ανέφερε χαρακτηριστικά στην ανάρτησή της: «Έτσι μια όμορφη Τρίτη λαμπερή που είναι, για πείτε μας φωστήρες , που ανήκουμε , σε πιο τάγμα παραπληροφόρησης να ενταχθούμε, από πότε αρχίζει να μετράει το κοντέρ της ιστορίας, πότε είναι η σωστή ώρα να πάρουμε θέση κ με ποιους, σε ποιον θεό να πιστεύουμε, και εντέλει πότε να κάνουμε εισπνοή- εκπνοή για να μην σας ενοχλούν τα χνώτα μας…
![](https://cdn.gosmd.gr/img/760/max/82/2022/03/15/klelia2.jpg?t=Lao-PU3VijppNZhQKUPKPQ)
Ενώ μπροστά στα μάτια μας εξελίσσεται η μεγαλύτερη γεωπολιτική αποσταθεροποίηση των τελευταίων ετών σε ευρωπαϊκό έδαφος, με μόνο θύμα όπως πάντα τον απλό λαό, που πληρώνει , με τη ζωή του στην χειρότερη ή την εξαθλίωση του στην καλύτερη , την ενεργειακή κ σιτιστική εξάρτηση που τον υποχρέωσαν οι κυβερνήσεις, απλά και μόνο για να αλλάξουν χέρια τα λεφτά.
![](https://cdn.gosmd.gr/img/760/max/82/2022/03/15/natassabofiliouofficial_274476713_372314414389722_8627962267651307419_n.jpg?t=BF3U2Odb_h8PToJy_fn6fg)
Από το ένα αφεντικό στο άλλο.. και σκοτώνονται οι άνθρωποι μπροστά στα μάτια μας, και η δύσπνοια από την κατάντια μας έχει γίνει ανυπόφορη.. και η απολυταρχική προπαγάνδα βρίσκεται στα καλύτερά της , όταν τα ΜΜΕ μας φέρονται σαν να είμαστε σε ίδρυμα άνοιας, όταν η έννοια της λογικής ή της κριτικής σκέψης σε κατατάσσει κατευθείαν σε ταμπέλα βολική για το τσουβάλιασμα..
![](https://cdn.gosmd.gr/img/760/max/82/2022/03/15/klelia_renesi_38097149_1121435474671326_8643521855275139072_n.jpg?t=xq59Tk6-j2tt1RBTL9aBiw)
Ενώ συμβαίνουν όλα αυτά, εσάς το μόνο που σας έφταιξε είναι η ΜΠΟΦΙΛΙΟΥ και τα δυο τραγούδια που είπε να τραγουδήσει τον πόνο της τραγωδίας!;;;! Ήρεμα ρωτάω αλλά ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΑΣ;;;;;;; Πρέπει σώνει και ντε να παίξουμε στην μονόπολη τους;;; Η θέση που αρμόζει σε έναν πολίτη είναι μόνο να διαλέγει αφεντικό;;; Πότε γίναμε τόσο υπέροχοι σκλάβοι; Τόσο μοιρολάτρες; Τόσο μικροί;
Δείτε στην παρακάτω gallery την φωτογραφία που δημοσίευσε:
![](https://cdn.gosmd.gr/img/600/600/80/2022/03/15/klelia_renesi_91290118_2594297547343033_6595434255141660076_n.jpg?t=an7Z2QZDArpF3_nD2XqMLQ)
![](https://cdn.gosmd.gr/img/600/600/80/2022/03/15/klelia_renesi_39004864_467689370366209_7407979658228006912_n.jpg?t=aucwUp8mHDLBWHtsF16dAg)
![](https://cdn.gosmd.gr/img/600/600/80/2022/03/15/klelia_renesi_175171376_584317085863917_2205194991775598300_n.jpg?t=d9ra6ftC8kPX79174nZ4mw)
![](https://cdn.gosmd.gr/img/600/750/80/2022/03/15/klelia_renesi_241736286_285318453343125_243380648469480215_n.jpg?t=l_Fa1Ri3LlB0BoVF3KoXFA)
![](https://cdn.gosmd.gr/img/600/600/80/2022/03/15/klelia_renesi_275877215_790181455293057_7942915905142637357_n.jpg?t=Y299MEyGUgMGp9tFGVo4Kw)