![Κάτια Νικολαΐδου:«Ραγίζει καρδιές» το «αντίο» του αδελφού της-«Ξεκουράσου κορίτσι μου, μαχήτριά μου»](https://cdn.gosmd.gr/img/1920/max/82/2023/11/08/148280d9-200904061446590.7067_KATIA_NIKOLAIDOY_03042009.jpg?t=YGOk3qbQqISOoMhtFKQVoA)
Κάτια Νικολαΐδου:«Ραγίζει καρδιές» το «αντίο» του αδελφού της-«Ξεκουράσου κορίτσι μου, μαχήτριά μου»
Η Κάτια Νικολαΐδου άφησε απόψε (8/11) την τελευταία της πνοή, νικημένη από την άνιση μάχη που έδινε με τον καρκίνο εδώ και μερικά χρόνια. Ήταν μόλις 58 ετών.
Η είδηση του θανάτου της έχει βυθίσει στο πένθος τους δικούς της ανθρώπους αλλά και τον καλλιτεχνικό κόσμο, ειδικά όσους γνώριζαν προσωπικά την Κάτια Νικολαΐδου.
![200806261059030.8661_KATIA_NIKOLAIDOY_2562008.jpg](https://cdn.gosmd.gr/img/760/max/82/2023/11/08/200806261059030.8661_KATIA_NIKOLAIDOY_2562008.jpg?t=7FrcRzmxsbG-g6emi_gKVQ)
Ο αδελφός της, Τάκης, απαρηγόρητος για τον χαμό της ηθοποιού, θέλησε να την αποχαιρετήσει δημόσια με ένα πολύ συγκινητικό μήνυμα.
Απευθυνόμενος σε εκείνη, ο Τάκης Νικολαΐδης έγραψε στο μήνυμά του:
«Αγάπη μου… αδερφή μου.. αίμα μου… μαχήτριά μου!!! Σήμερα των αγγέλων… διάλεξες την μέρα κορίτσι μου να ταξιδέψεις στην αιωνιότητα!!!Σήμερα άλλος ένα άγγελος θα είναι στον ουρανό… ο δικός μου άγγελος!!! Η αυλαία έπεσε αγάπη μου… αλλά τα φώτα θα μείνουν ανοιχτά… όπως η ζωή σου που ήταν γεμάτη φως… Άγγελε μου αδερφή μου δεν θα βάλω μαύρο φόντο… κατάλευκο όπως ήταν όλη η ζωή σου.
![](https://cdn.gosmd.gr/img/760/max/82/2023/11/08/201903311525280.4330_KATIA_NIKOLAIDOY_3032019.jpg?t=M2INzf6QmIYApFgZbsOhow)
Σε αγαπώ μέχρι το άπειρο !!!!!Ξεκουράσου αδερφή μου, ξεκουράσου κορίτσι μου, μαχήτριά μου!!! Δεν θα φύγεις λεπτό από το μυαλό μου μέχρι να έρθει η ώρα να ξανασυναντηθούμε !!!Σε λατρεύω άγγελέ μου!!!».
![nikolaidis.jpg](https://cdn.gosmd.gr/img/760/max/82/2023/11/08/nikolaidis.jpg?t=q5sr-eF6EMMS3z7Y4LfrVQ)